Vali Canbolat: “Ülkemiz insan hakları konusunda her zaman öncü olmuştur”

Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Aydın Valisi Yakup Canbolat; “Ülkemiz, hak ve özgürlüklerin korunup geliştirilmesine yönelik uluslararası çalışmalarda her zaman öncü ülke olmuştur” dedi.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri

Aydın Valisi Yakup Canbolat, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolaysıyla bir mesaj yayınladı. İnsan haklarının evrenselliğinin muhafazası Türkiye’nin ulusal ve uluslararası alanda konuya bakışının vazgeçilmez temel unsuru olduğunu vurgulayan Vali Canbolat, mesajında

“Temel insan haklarının korunmasına dair birçok uluslararası sözleşmenin kaynağını teşkil eden, insanlık tarihinin önemli kilometre taşlarından biri olan Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilişinin 75. yıl dönümünü kutluyoruz. Hak ve özgürlüklerin eşitlik temelinde ve ayrımcılık yapılmadan tüm bireyler için geçerli olduğunu dünya milletlerinin ortak girişimiyle kayıt altına alan ve ‘İnsan Haklarının Anayasası’ olarak nitelendirilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin kabulü hiç şüphesiz Birleşmiş Milletler’in en önemli başarılarından birisidir. Medeni ve siyasi hakların yanı sıra, ekonomik ve sosyal hakların tanınıp benimsetilmesine, ırkçılık ve her türlü ayrımcılıkla mücadele edilmesine, kadın ve çocuk haklarının korunup geliştirilmesine, işkence ve kötü muamelenin ortadan kaldırılmasına, engellilerin ve göçmenlerin haklarının güvence altına alınmasına dair uluslararası hukuk belgelerinin birçoğunun kaynağı, BM İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'dir. İnsan haklarının dünyadaki her birey bakımından hayatın doğal gerçeği haline getirilmesi hedefine ulaşılıncaya kadar bu alandaki çabaları devam ettirmek tüm ulusların ortak görevi olmaya devam edecektir. Bugün maalesef, dünyanın birçok bölgesinde ve insanlığın gözlerinin önünde en temel insan hakkı olan yaşama hakkı başta olmak üzere her türlü insan hakkı ihlali yaşanmaktadır. Ancak yine ne yazık ki bu trajediye ülkemiz ile beraber birkaç ülke haricinde seyirci kalınmaktadır. Ülkemiz, hak ve özgürlüklerin korunup geliştirilmesine yönelik uluslararası çalışmalarda her zaman öncü ülke olmuştur. İnsan haklarının evrenselliğinin muhafazası ülkemizin ulusal ve uluslararası alanda konuya bakışının vazgeçilmez temel unsurudur. Uluslararası insan hakları standartlarının herkes için geçerli kılınmasının önünde duran engellerin ortadan kaldırılmasına dair çabalarda Ülkemiz lider, güvenilir bir ortak ve örnek bir uygulayıcı olmayı sürdürecektir. Ülkemiz bu anlayışla, geçmişte olduğu gibi bugün de, demokrasi, insan hakları, saydamlık, kadın-erkek eşitliği gibi ortak değerlerimizin güçlendirilmesi ve yaygınlaştırılmasına, ırkçılık, hoşgörüsüzlük, yabancı düşmanlığı ile her türlü etnik-dini ayrımcılık ve aşırılıkla mücadele edilmesine yönelik çalışmalarını kararlılıkla sürdürecektir. Bu düşüncelerle, milletimizin ve ayrılmaz bir parçası olduğumuz tüm insanlık ailesinin İnsan Hakları Günü'nü en içten duygularla kutluyor, insan haklarına saygı temelinde aydınlık yarınlar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

# Efeler, efeler asayiş aydın, Efeler Güncel, germencik asayiş incirliova, son dakika germencik, nazilli haberleri, koçarlı güncel, son dakika söke, söke gündem, sultanhisar asayiş kuyucak, köşk asayiş sultanhisar, buharkent güncel, karacasu güncel, kuşadası güncel, kuyucak belediyesi, karacasu belediyesi, köşk haberleri, Çine güncel, köşk gündem, sultanhisar güncel, sultanhisar belediyesi, karacasu asayiş bozdoğan, efeler belediyesi, aydın belediyesi, son dakika efeler, Efeler Haberleri, incirliova güncel, aydın haberleri, nazilli güncel, son dakika kuşadası, germencik gündem, Germencik belediyesi, aydın asayiş nazilli, Germencik Güncel, didim belediyesi, son dakika aydın, İncirliova Belediyesi, aydın güncel, Çine Gündem, İncirliova Haberleri, kuşadası haberleri, Kuşadası Belediyesi, son dakika incirliova, son dakika nazilli, aydın gündem, nazilli gündem, söke asayiş koçarlı, nazilli asayiş germencik, söke haberleri, Efeler Gündem, didim haberleri, Didim Güncel, son dakika kuyucak, İncirliova gündem, son dakika didim, Koçarlı haberleri, çine haberleri, koçarlı gündem, son dakika çine, söke güncel, didim gündem, koçarlı asayiş çine, yenipazar asayiş köşk, kuşadası gündem, çine belediyesi, kuşadası asayiş didim, çine asayiş yenipazar, nazilli belediyesi, incirliova asayiş kuşadası, Yenipazar gündem, köşk belediyesi, bozdoğan haberleri, yenipazar haberleri, son dakika yenipazar, son dakika köşk, Yenipazar güncel, son dakika koçarlı, karacasu gündem, didim asayiş söke, bozdoğan gündem, yenipazar belediyesi, koçarlı belediyesi, sultanhisar gündem, son dakika sultanhisar, son dakika karacasu, Söke Belediyesi, son dakika bozdoğan, buharkent haberleri, buharkent belediyesi, son dakika buharkent, kuyucak gündem, Köşk Güncel, Bozdoğan Güncel, buharkent gündem, karacasu haberleri, kuyucak asayiş buharkent, Kuyucak Güncel, kuyucak haberleri, sultanhisar haberleri, bozdoğan belediyesi, bozdoğan asayiş, buharkent asayiş karacasu, germencik haberleri, aydın

09 Ara 2023 - 17:23 Aydin- Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kentte Yaşam Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kentte Yaşam hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kentte Yaşam editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kentte Yaşam değil haberi geçen ajanstır.


Reklamı Kapat