- G:

Enginyurt: “Buharkent’ten yaktığımız ateş tüm Türkiye’ye yayılacak”

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, partisinin Aydın’ın Buharkent ilçesinde düzenlediği belediye başkan adayı tanıtım ve 1. olağan kongresine katıldı. Kongrede konuşan Enginyurt: “Fatih kardeşimizle Buharkent’ten yaktığımız ateş tüm Türkiye’ye yayılacak” dedi.

Ali Soydemir
Ali Soydemir Tüm Haberleri
Enginyurt: “Buharkent’ten yaktığımız ateş tüm Türkiye’ye yayılacak”
Enginyurt: “Buharkent’ten yaktığımız ateş tüm Türkiye’ye yayılacak”
+19
Büyütmek için resme tıklayın

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, Aydın’ın Buharkent ilçesinde sert konuştu. Partisinin Buharkent Belediye Başkan Adayı Fatih Yıldırım’ı kucaklayan Enginyurt, yaklaşık bir saat süren partililerine hitabında iktidara olduğu kadar muhalefete de yüklendi.

Aydın’ın Buharkent ilçesinde Demokrat Parti ilçe teşkilatının 1. olağan kongresi gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen ve Murat Gülsün’ün başkan adaylığında gerçekleştirilen kongreye Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, Demokrat Parti Aydın İl Başkanı Serhat Emanet, Demokrat Parti Nazilli ilçe Başkanı Mustafa Uysal, diğer il ve ilçe başkanları, Demokrat Parti’nin Buharkent Belediye Başkan Adayı Fatih Yıldırım ve partililer katıldı.

Serhat Emanet’in başkanlığını yaptığı divan heyetinin seçilmesinin ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Faaliyet raporu ve mali tablo okunarak oy birliğiyle ibra edildi.

Enginyurt: “Buharkent’ten yaktığımız ateş tüm Türkiye’ye yayılacak”

“Ortak çıkarlarda insanları bir arada tutmayı başaracağız”

Buharkent’in tamamına güvendiğini ifade eden Demokrat Parti Buharkent Belediye Başkan adayı Fatih Yıldırım:

“Buharkent Demokrat Parti olarak çok güzel bir yönetim kurduk. Kıymetli meclis üyesi adaylarımız var. Bu iş sadece benle değil ekip işiyle olur. Ortak akılla olur. Bu toplumu toparlayacağız. Ortak çıkarlarda insanları bir arada tutmayı başaracağız. Ben görev aldığım her yerde ben bunu başardım. Buharkent’te başaracağıma inanıyorum. Sonuna kadar Buharkent halkının arkasındayım. Kişisel çıkarlarım için siyaset yapmayacağım.”
Enginyurt: “Buharkent’ten yaktığımız ateş tüm Türkiye’ye yayılacak”

“Ben ne esir edeceğim ne de teslim edeceğim”

Buharkent’te herkesin her şeyi bildiğini dile getiren Yıldırım, kimsenin başını öne eğmeyeceğini belirtti. Yıldırım:

“Buharkent yumruk içi kadar bir yer. Herkes her şeyi biliyor. Bu seçimde herkes dimdik dursun. Biz sizler için, doğru şekilde yönetilsin diye sahaya çıktık. Şunlar, bunlar oy vermez diyorlar. Hikaye yazıyorlar. Ben herkese güveniyorum. Herkesten oy alacağıma inanıyorum. Biz 31 Mart’ta Buharkent’i alacağız. Başaracağız. Hem de muhalefeti de bırakmayacağız. Buharkent halkı ayrılıktan bıktı. Bu memleketi tek vücut yapacağız. Belediye Başkanı esir edeceğim diye uğraşıyor, muhalefet teslim edeceğim diye uğraşıyor. Ben ne esir edeceğim ne de teslim edeceğim. Ant olsun buna başaracağız. Biz bu Buharkent’e yanlış yapmadık, yanlış yapanlar 31 Mart’ta hesabını verecek. Şimdiden hayırlı olsun diyorum, gazamız mübarek olsun. Demokrat Partiyi Buharkent’ten ayağa kaldıracağız. 31 Mart başlangıç olacak. Kimsenin başını öne eğmeyeceğim” dedi.
Enginyurt: “Buharkent’ten yaktığımız ateş tüm Türkiye’ye yayılacak”

“Buharkent’liye düşen Fatih kardeşimizin yanında olmak, dik durmaktır”

Demokrat Parti İstanbul Milletvekili Kuzey Irak’ta şehit edilen 12 askeri anarak konuşmasına başladı. 31 Mart’ın tarihi bir fırsat olduğunu hükümeti uyarmak için son fırsat olduğunu ifade eden Cemal Enginyurt:

“Buharkent’te AK Parti’ye oy verenler gerçekten çok pişmanlar. Niye; yandaşı olanların, parası olanların çocukları işe girdi, ama partisi için çalışan, mücadele edenler, yoksul fakirlerin çocukları bir işe dahi giremedi. Adaletli olalım demediler, adaleti yerle bir ettiler. Adayımız Fatih başkan diyor ki ‘ben ezilenlerin sesi olmak istiyorum’ diyor. ‘Ben milleti baskı altına alanların karşında dik durmak için aday oldum’ diyor. Öyleyse Buhankent’liye düşen Fatih kardeşimizin yanında olmak, dik durmaktır.”
Enginyurt: “Buharkent’ten yaktığımız ateş tüm Türkiye’ye yayılacak”

“Herkes Fatih’in yanında Demokrat Parti’de saf tutmalıdır”

Yerel seçimlerin partisi olmadığını belirten Enginyurt:

“Yerel seçimlerde seçeceğiniz kişi kapısını açacağınız kişi olacak, derdinizi dinleyen olacak. Evladım, kardeşim diyeceğiniz insan olacak. Olacak ki insanca davranacak. Adaletten, haktan yana olacak. Haksızlık karşısında ‘susan dilsiz şeytandır’ deyip şeytan olmayacak. O sebeple bu yerel seçimleri çok dikkatle takip edin. CHP ve İYİ Partililere sesleniyorum. Biz millet ittifakı dedik Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı seçilsin diye gecemizi gündüzümüze kattık. Buharkent’te bir yiğit çıkmış aday olmuşsa artık bu işin CHP'si, İYİ Parti’si, MHP’si, AK Parti’si yok. Herkes Demokrat Parti’de partinin yanında saf tutmalıdır. Samimiyet bunu gerektiriyor. Demokrat Parti, milletin ta kendisidir.”
Enginyurt: “Buharkent’ten yaktığımız ateş tüm Türkiye’ye yayılacak”

Enginyurt, Buharkentlileri uyardı

AK Parti’nin şehitleri sadece kullandığını ifade eden Enginyurt,

“Askeri polisi seviyor olsalar şunu yaparlardı. Uzman Çavuşlar kadroya alınsın dedik AK Parti ve MHP oylarıyla red edildi. Bu seçimde camiye imam atamayacaksınız. Buharkent’te öyle bir adam seçeceksiniz ki, çalmayacak, hırsız olmayacak, arsız olmayacak. Bunları seçerken de ülkenin durumunu anlatacaksınız. Onun için Buharkentliler, bu seçim çok önemli. Diyorlar ki ‘Fatih seçilirse nasıl hizmet edecek.’ Siz Fatih’i seçin, ben Cemal Enginyurt olarak, Fatih Başkanımın sonuna kadar yanındayım, yüreği yeten hizmet vermesin de görelim.
Enginyurt: “Buharkent’ten yaktığımız ateş tüm Türkiye’ye yayılacak”

Milletvekili Bülbül ve CHP’ye seslendi

Enginyurt:

“Şimdi CHP Milletvekili arkadaşımız Süleyman Bey Buharkent'e gelmiş, esnafı geziyor. Ben ne beklerdim biliyor musunuz Süleyman Bey'in bu salona gelmesini beklerdim. Burayı selamlamasını beklerdim. Çünkü onlar Türkiye'de Recep Tayyip Erdoğan hükümdarlığına karşı güçlü ses olmadıkları yerde biz demokratlar adalet dedik, hukuk dedik, demokrasi dedik ve bu memlekette cansiperane her türlü baskıya rağmen mücadele verdik. O zaman ne olmalı yol arkadaşlığının yoldaşlığın ne olduğunu bilmeli herkes. Ben ‘bir oy Kemal'e bir oy Cemal’e’ diye çalıştım. Türkiye'de CHP'liler dahil kimse benim kadar Kemal Kılıçdaroğlu'nu savunamadılar. Biz bu mücadeleyi veriyorken siz Buharkent'te esnaf geziyorsanız bunda art niyet vardır. Demek ki siz demokratları istemiyorsunuz. Demokrat Parti kazansın istemiyorsunuz. Yine AK Parti'nin değirmenine su taşıyacaksınız. Yazıklar olsun. Böyle olmaz.”
Enginyurt: “Buharkent’ten yaktığımız ateş tüm Türkiye’ye yayılacak”

“Biz Erdoğan’a değil Erdoğan bize düşman”

Recep Tayyip Erdoğan'a düşmanlığı olmadıklarını ifade eden Enginyurt:

“Onun bize düşmanlığı var. O bizi sevmiyor. İllet diyor, zillet diyor, PKK'lı diyor, FETÖ'cü diyor. Her gün bize hakaret ediyor. Halbuki onun 85 milyonun Cumhurbaşkanı olması gerekir değil mi? Artık seçilmiş, seçim bitmiş değil mi? Ama bakın hala şehit cenazelerinde Meral Akşener'in çelengini yere atıyorlar. CHP Genel Başkanına saldırıyorlar. Efendim ‘CHP'liler sokağa çıkamaz’ diyorlar. Ne oldu, hayırdır? 12 şehidi muhalefet mi şehit etti? O çocukları korumanız gerekirken, o çocukların karda kıştaki çadırlarına baktınız mı? Ağlamadınız mı? Yürekleriniz yanmadı mı? Biz sıcak evlerimizde sıcak çorbalarımızı içerken, 2 metre karın üzerinde o vatan evladının Şehit olmasına göz yumanlar, şimdi utanmadan muhalefeti suçluyorlar. Hadi oradan hadi. Biz şehitlerimizi canımız bildik, kanımız bildik. Ama bunlar sadece şehitleri kullandılar. Suudi Arabistan Kralı öldüğünde 3 gün yas ilan ettiler. Gazze'de Filistinli öldü diye 3 gün yas ilan ettiler. Cumhuriyetin 100. yılında program yapmadılar ama 12 şehidin olduğu gün sarayın nöbetçi sanatçısı Metin Şentürk televizyonda çalgı çengi oynadı, şarkı türkü söyledi. Bunlar şehidi sadece kullanıyorlar. O sıvalı evlerdeki gençleri kullanıyorlar. Eğer bunlar askeri, polisi sevmiş olsaydı uzman çavuşlar ve sözleşmeli erler ile ilgili verdiğimiz kanun teklifine ‘Evet’ derlerdi. ‘Vatan mücadelesinin sözleşmesi olmaz’ dedik ama AKP ve MHP oylarıyla reddedildi. 23 bin gazimizi de Gaziden saymadılar. Saymıyorlar çünkü bunlar sadece hamaset yapmaya alışkınlar.”
Enginyurt: “Buharkent’ten yaktığımız ateş tüm Türkiye’ye yayılacak”

“Biz neyiz peki”

Enginyurt:

“Biz yaşlı amcalara teyzelere soruyoruz ‘niçin Tayyip Erdoğan'a oy verdiniz’ diye. Sorduğumda ‘Oğlum, Müslüman adam’ diyorlar. E tamam da bizi kilisede mi gördünüz? Biz Hristiyan mıyız? Sinagogdan mı çıktık? Dolayısıyla bu iş öyle Müslümandı, namazdı, niyazdı işi değil. Camiye imam atamayacaksınız. Buharkent'e öyle bir adam seçeceksiniz ki hırsız olmayacak, arsız olmayacak, çalmayacak, çaldırmayacak bir adam seçeceksiniz. Ve bunu yaparken de Recep Tayyip Erdoğan'a bir ders vermiş olacaksınız. ‘7 bin 500 lirayla geçinemiyoruz Recep Tayyip Erdoğan’ diyeceksiniz. ‘Ev kiraları bile Buharkent'te 10 bin lira oldu Erdoğan’ diyeceksiniz. ‘Ev, et yüzü görmüyor. Çocuklarımız iyi bir ayakkabı giyemiyor’ diyeceksiniz. Millet evine et götüremezken AKP'liler mecliste mangal partisi veriyor. İşte buna dur diyeceksiniz. Buna dur deme zamanı gelmiştir. Bazıları ise ‘öyle deme ya, biz soğan ekmek yeriz, Reise yedirmeyiz’ diyor. Reise sen öyle diyorsun da reiste 13 uçak var. Yediği önünde, yemediği arkasında. Reisin sarayda 35 tane aşçısı var, 140 tane garsonu var. Reis canı sıkıldığında 500 milyonluk uçağına biniyor. Sen ‘Buharkent'ten Aydın'a gidecek dolmuş parası bulamıyorum’ diyorsun. Soğan-ekmek kaç para ondan da haberleri yok. Soğan kaç para bilmiyorlar ama iş hamasete gelince sözü kimseye bırakmıyorlar. Onun için Buharkentliler bu seçim çok önemli. Kendi kaderinizi belirleyeceksiniz.”
Enginyurt: “Buharkent’ten yaktığımız ateş tüm Türkiye’ye yayılacak”

“Fatih Başkan seçilirse hizmet gelecek mi?”

‘Buharkent'e Fatih seçilirse nasıl hizmet getirecek’ sorusuna da cevap veren Enginyurt:

“Siz Fatih'i seçin. Ben Cemal Enginyurt olarak, Buharkent Milletvekili olarak, Fatih kardeşimin sonuna kadar yanında alacağım. Yüreği yeten hizmet vermesin de görelim onu. Söylenecek çok şey var ama sakın oyuna gelmeyin. Çünkü Fatih'in partisi Demokrat Parti; vatan diyerek, bayrak diyerek, devlet diyerek idam sehpasına giderken ‘milletim sağ olsun’ diyen Şehit Adnan Menderes'in partisi. Barajlar kralı Süleyman Demirel'in partisi. Bu memlekette teknolojik devrim yapan Turgut Özal'ın partisi. Demokrat Parti milletin ta kendisi. 1954 yılında ilk traktör fabrikasının temelini atan ve üretimini yapan Adnan Menderes'in partisi. Bunlara iyi bir ders vermek lazım. Çünkü bunların tek bir derdi var, Cumhuriyetle hesaplaşmak, Atatürk'le hesaplaşmak. Efeler diyarından bunlara bir ders vermek lazım. Atatürk'ün sözündeki gibi Yörükler olarak Cumhuriyet düşmanlarına ders vermek lazım. Atatürk'ün de dediği gibi Ne mutlu Türk'üm diyerek her zaman haykıracağız ve Cumhuriyet'e, laikliğe, demokrasiye sahip çıkacağız.”
Enginyurt: “Buharkent’ten yaktığımız ateş tüm Türkiye’ye yayılacak”

“Kaybedecek neyimiz kaldı”

Enginyurt konuşmasının devamında:

“Kaybedecek bir şeyimiz kalmadı. Evi sattık, tarlaya sattık, arabaya sattık. Zeytinyağından da krallar kazanıyor. Cebe bir şey girmiyor. Esnaf battı. Faizler yüzde 60'a çıktı. Eskiden emekli olunca ya araba ya ev alınıyordu. Şimdi emekli olunca promosyonu hangi banka daha fazla veriyor diye banka arıyorsunuz. Ülkeyi getirdikleri nokta bu. Tayyip Erdoğan ‘bu can bu bedende oldukça İsveç NATO'ya alınmayacak’ dedi ama Dışişleri Komisyonunda NATO üyeliği kabul edildi. Bu Erdoğan'ın her sözü yalan-dolan. Bu nedenle artık Buharkent'ten haykırma zamanı. Fatih başkanımıza sahip çıkacağız ve Fatih kardeşimizin 1 Nisan'da Zaferini kutlayacağız.”
 

27 Ara 2023 - 23:41 Aydin/ Buharkent- Gündem

Mahreç  Ali Soydemir


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kentte Yaşam Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kentte Yaşam hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kentte Yaşam editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kentte Yaşam değil haberi geçen ajanstır.Reklamı Kapat